Tento příspěvek se věnuje nastavení pro fungování a plynulý chod všech procesů na platebních kartách a terminálech. Nastavení najdete v dialogovém okně v Nastavení > Rezervační systém > Platební terminál a karty (jste-li v aplikaci nyní přihlášeni pro přesměrování přímo do nastavení klikněte ZDE). 


Při nastavení je třeba věnovat pozornost následujícímu: 


Základní nastavení 


Lhůta (dny) na vymazání karty ze systému

Toto nastavení umožňuje určit po uplynutí jakého počtu dní po ukončení rezervace bude otisk platební karty automaticky vymazán ze systému. Vyhovuje-li, můžete použít výchozí nastavení, které říká, že záznam bude smazán za 5 dní po skončení rezervace. 


Lhůta (hodiny) na vložení nové platební metody

Tato lhůta určuje, kolik hodin bude systém bude čekat na vložení nové platební metody v případě neplatné karty nebo nedokončení platby v procesu online rezervace. V obou případech systém klientovi automaticky zašle odkaz na klientský portál, kde je možné vložit nové platební údaje. Vyhovuje-li, můžete použít výchozí nastavení, které říká, že na zadání nových platebních údajů má klient 12 hodin.Emailové notifikace

V případě, že začnete používat platby přes virtuální terminál, systém začne automaticky posílat emaily, které souvisí s danými procesy.

  • Upozornění na neplatnou kartu pro hosta
  • Odeslání dokladu po zaplacení non-refundable rezervace přes virtuální terminál
  • Odeslání dokladu po zaplacení rezervace

Pokud chcete použít vlastní šablonu, můžete si ji vytvořit dle návodu v článku Nastavení e-mailových šablon a poté vybrat pro používání v dialogovém okně Nastavení pro platební karty. 
Přístupové heslo

V rámci Nastavení platebních karet a terminálů je dále třeba zmínit nastavení přístupového hesla pro karty. Ochranné heslo pro platební karty musí obsahovat nejméně 8 znaků. Toto heslo je nutné zadat vždy, když chcete jakkoli operovat s kreditními kartami. Dobře jej uchovejte, heslo nelze změnit, pouze přepsat. Při přepisování hesla však ztratíte všechny již uložené karty! Věnujte tedy, prosím, nastavení tohoto hesla zvýšenou pozornost.